Kasım 2008

Ö T E S İ

 

24.06.2024 


Kemal Çapraz'ın aziz hatırasına...Ufuk Ötesi Gazetesi'nden açıklama

Gazetemiz Ufuk Ötesi'ni sıfırdan kuran, bir avuç arkadaşıyla bugünlere taşıyan, Türkiye'nin ve Türk Dünyasının sesi haline getiren değerli insan, aziz dostumuz, ağabeyimiz, can kardeşimiz Kemal Çapraz elîm bir trafik kazası sonucu hayata veda etti.

Biz arkadaşları olarak, gazetecilik hayatına başladığı günden son nefesine kadar, dürüst ve ilkeli yayıncılıktan asla taviz vermeyen, yılmayan ve bildiği doğrular için sonuna kadar mücadele eden değerli ağabeyimizin bıraktığı bu eseri ve onun ilkelerini sonuna değin yaşatmanın mücadelesini vereceğiz.

Türk Dünyasının her bölgesini adım adım gezen, Türk Dünyası'nın sorunlarını Türkiye'nin sorunları gibi Türk Milleti'nin bilgisine sunan ağabeyimiz Kemal Çapraz, Ufuk Ötesi gazetesini de bütün zorluklara ve imkansızlıklara rağmen çıkarmaya devam etti. Gazetemiz ile birlikte Ufuk Ötesi Yayınları ile çok değerli eserleri de milletimize kazandıran Kemal Çapraz, dürüst ve ilkeli gazeteciliğin en güzel örneğini de veriyordu. 7 yıldır Ufuk Ötesi'ni ayakta tuttu. Hiçbir zorluk ve imkansızlık onu yıldırmadı, yıldıramadı.

Zaman zaman gençlere rehberlik eden, zaman zaman da işsiz meslektaşlarına kucak açan Kemal Ağabey, gazetecilikte olduğu kadar sivil toplum çalışmalarıyla da herkese önderlik yapıyordu.

Ağabeyimiz Kemal Çapraz'ın yeri asla doldurulamayacak. Ama biz meslektaşları ve onun yolunda giden arkadaşları olarak mücadelesini kaldığı yerden devam ettirme sözü veriyoruz.

Başta ailesi olmak üzere, bütün basın camiasına, meslektaşlarımıza, Türk Dünyasına ve okuyucularımıza başsağlığı, ağabeyimize de Allah'tan rahmet diliyoruz.

Ufuk Ötesi Gazetesi

Basın Birliği'nden açıklama

Derneğimizin kurucusu ve kuruluşundan bugüne kadar başkanlık görevini yürüten değerli insan, gazeteci ve yazar Kemal Çapraz'ı elim bir trafik kazası sonucu kaybettik.

Uzun yıllar gazetecilik yapan, doğruluktan, dürüstlükten, vatan ve millet sevgisinden asla vazgeçmeyen, doğru ve dürüst gazeteciliğin, ahlaklı yayıncılığın en güzel örneğini veren dostumuz, meslektaşımız ve kardeşimiz Kemal Çapraz'ın adını ve her aşamasında emeği bulunan derneğimizi sonsuza kadar yaşatma sözü veriyoruz.

Kemal Çapraz'ın yerini doldurmak mümkün olmayacaktır. Ama biz arkadaşları olarak işsiz gazeteciler için verdiği mücadeleyi, genç gazeteciler için yaptığı öğretmenliği ve basın ahlakı için gösterdiği çabayı sürdüreceğimize söz veriyoruz.

Basın Birliği Derneği Yönetim Kurulu olarak, değerli ağabeyimiz Kemal Çapraz'a Allah'tan rahmet, eşi Zuhal Çapraz ile çocuklarına, anne ve babasına, bütün akrabalarına, derneğimizin üyeleri, meslektaşlarımıza, bütün sevenlerine ve Türk Dünyasına Allah'tan sabırlar diliyoruz.

Basın Birliği Derneği
Yönetim Kurulu

KKTC 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın mesajı

16 eylül 2008

Büyük dost Kemal Çapraz'ın vefat haberine çok üzüldük. Ailesine ve tüm gazete camiasına başsağlığı, kendisine Tanrı' dan rahmet diliyoruz.

Rauf R. Denktaş

TBMM BAŞKANI KÖKSAL TOPTAN'IN MESAJI

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan, gazeteci Kemal Çapraz'ın trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

"Basın Birliği Derneği'nin Kurucu Genel Başkanı ve Ufuk Ötesi Gazetesi'nin sahibi değerli gazeteci Kemal Çapraz'ın elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybettiğini büyük bir üzüntü ile öğrendim.

Dürüst kişiliği ve ilkeli duruşuyla mesleğinde örnek gösterilen Kemal Çapraz'ın hayatının en verimli döneminde aramızdan ayrılması, milletimiz için büyük bir kayıptır.

Çok sayıda gencimizi basın mesleğine kazandıran değerli kardeşimiz Kemal Çapraz'ı elim bir kaza sonucu kaybetmiş olmak, bizlere trafik kazalarını bir kez daha hatırlatmıştır.

Her yıl binlerce ocağın sönmesine ve çok sayıda vatandaşımızın yaralanmasına neden olan kazaların önlenmesi konusunda hepimize önemli görevler düşmektedir.

Çeyrek asırdır basın mesleğine hizmet veren Kemal Çapraz'a Allah'tan rahmet, ailesine ve bütün basın camiasına başsağlığı dileklerimi iletiyorum"

Karabük Valisi Nurullah Çakır'ın mesajı

Çok değerli dostum Kemal ÇAPRAZ'ın elim bir trafik kazasında vefatını teessürle öğrenmiş bulunmaktayım.

Derin acınızı paylaşır, merhuma Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dilerim.

Nurullah ÇAKIR
Vali 

 Sayı :79

 KÜNYE
 
 ARŞİV
 
 ABONELİK
 
 REKLAM
 
 
  YAZARLAR
 Ali Arif Esatgil
Bayrak gibi yaşamak...
 Alptekin Cevherli
En zor yazım…
 Doç. Dr. Fethi Gedikli
Şimşek gibi çakıp geçen ülkücü
 Dr. Yusuf Gedikli
Sevgili Kemalciğim, candaşım, kardaşım, arkadaşım…
 Kemal Çapraz
Son söz...
 Olcay Yazıcı
Asil Neslin Son Temsilcisi: Kemâl Çapraz
 Bayram Akcan
“BOZKURT” Kemal ÇAPRAZ
 Aydil Erol
Bu çapraz, kimin çaprazı?!!
 Şahin Zenginal
Sensiz hayat zor olacak
 Ünal  Bolat
Sevdiğini Türk için seven Alperen
 Hayri Ataş
“YA BÖYLE ÖLÜM DEĞİL Mİ ERKEN”
 Mehmet Türker
Türk Dünyasının dervişi
 Mehmet Nuri Yardım
Kemal Çapraz diye bir kahraman
 Prof Dr. Ali Osman Özcan
Ufuk Ötesinde Çapraz Ateş
 Orhan Seyfi Şirin
Çapraz doğuştan ‘Reis’ti
 Rasim Ekşi
Kardeşim Kemal’in Vasiyeti
 Dr. Orhan  Gedikli
Sevgili Kemal Kardeşimin Ardından
 Özdemir Özsoy
Seni unutamayız
 Dr. Ünal Metin
“Ufuk Ötesi” yaşıyor
 Aybars Fırat
Kastamonu Beyefendisi
 Süleyman Özkonuk
Öteki Ufuk
 Zeki Hacı ibrahimoğlu
30 yıllık dostumdu
 Coşkun Çokyiğit
Kemal Çapraz “Tek Ağaç”lardandı
 Baki Günay
Kırım Meclisinde Kemal Çapraz sesleri
 Ahmet Tüzün
İz Bırakan
 Cem  Sökmen
Metropoldeki dâvâ adamı: Kemal Çapraz
 Hüseyin Özbek
Kemal Bey
 Asuman Özdemir
Sermayeye kurban gittin…
           
       
 
   

Karahan 2002